Odgrzybianie klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych Lubin

Odgrzybianie klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych

Odgrzybianie klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych

W serwisie samochodowym GUMILAND Lubin wykonujemy całościowe odgrzybianie klimatyzacji w ciężarówkach, zapewniając kompleksową diagnostykę! Kierowcy ciągników ciężarowych spędzają w trasie długie godziny, dlatego zapewniamy im ochłodę podczas upałów, przyjemne ciepło w zimne dni, a także zdrowe powietrze podczas jazdy. Zapraszamy na odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych przy ulicy Malachitowej 9 w Lubinie!

Kompleksowa kontrola klimatyzacji w ciężarówkach

Regularna kontrola klimatyzacji w ciężarówkach jest niezwykle ważna dla zdrowia kierowców. Sprawny układ zapewnia bowiem czyste i świeże powietrze, a także chroni przed występowaniem i rozwojem niebezpiecznych kultur bakterii. 

Nasi mechanicy z serwisu GUMILAND Lubin skrupulatnie wykonują czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji. Ich doświadczenie, wiedza oraz specjalistyczny sprzęt jest gwarancją zadowolenia wszystkich klientów. Kierowcy mają wpływ na jakość powietrza wewnątrz pojazdu, dlatego zalecamy zadbać, aby było ono jak najlepsze!

Umów wizytę w naszym serwisie, a my zagwarantujemy Ci komfortową i bezpieczną podróż.

Porady dobrego mechanika

Jak często odgrzybiać klimatyzację w ciągnikach ciężarowych?

Odgrzybianie klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych powinno odbywać się regularnie:

  • dwa razy w roku (najlepsza i optymalna opcja),
  • co 12 miesięcy (minimalna opcja),
  • od 3 do 4 razy w roku (w przypadku użytkowania pojazdu przez alergików).

Podczas zabiegu odgrzybiania należy pamiętać o wymianie filtra kabinowego. Wiosną – kiedy w powietrzu jest mniej wilgoci – można użyć filtra z węglem aktywnym. Z kolei jesienią – kiedy w powietrzu jest znacznie więcej wilgoci – zaleca się użycie filtra zwykłego.

Na odgrzybianie klimatyzacji w ciężarówkach wpływają również niebezpieczne kultury bakterii. Ich rozwój powinien być znakiem do natychmiastowego stawienia się w serwisie! Co więcej, czyszczenie klimatyzacji powinno odbywać się zawsze po zakupie używanego pojazdu, a także podczas wyczuwania nieprzyjemnego zapachu z układu klimatyzacyjnego.

Jak wygląda odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękiem w GUMILAND Lubin?

W naszym serwisie wykonujemy odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękiem w Lubinie, które fantastycznie sprawdza się w przypadku samochodów ciężarowych oraz osobowych. Używamy w tym celu środek grzybobójczy, za pomocą którego wtłaczamy do wnętrza instalacji substancję czynną. Jej skuteczne działanie natomiast dezynfekuje i odgrzybia klimatyzację. Ponadto wnętrze pojazdu również ulega oczyszczeniu, także z takich zapachów jak dym tytoniowy.

Dlaczego w ciężarówce śmierdzi z klimatyzacji?

Odgrzybianie klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych jest często podyktowane nieprzyjemnym zapachem, który najczęściej przypomina pleśń. Wydobywający się z układu A/C smród to najczęściej skutek rozwoju niebezpiecznych kultur bakterii. Są one poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia, gdyż mogą wywołać trwałe schorzenia, w tym również Legionellozę. Warto wiedzieć, że namnażaniu bakterii sprzyja wilgoć.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

ul. Malachitowa 9
59-300 Lubin (Dolny Śląsk)

Pn-Pt: 8.00 – 16.00
Sobota: 8.00 – 14.00