Serwis klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych Lubin

Serwis klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych

Napełnianie i serwis klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych – Lubin, Legnica, Bolesławiec, Głogów i Wrocław

Sprawna klimatyzacja w ciągniku ciężarowym jest błogosławieństwem dla kierowców. Wpływa nie tylko na ich zdrowie i komfort, ale również bezpieczeństwo podczas jazdy. Umożliwia bowiem osuszanie powietrza podczas dni o dużej wilgoci (zwłaszcza jesienią i zimą), dzięki czemu znika problem zaparowanych szyb. Właśnie dlatego oferujemy kierowcom napełnianie i serwis klimatyzacji w ciężarówkach, którym od lat zajmujemy się w serwisie przy ulicy Malachitowej 9 w Lubinie!

Z przyjemnością poprawimy jakość powietrza, zneutralizujemy alergeny i zadbamy o Twój komfort podczas jazdy. Naszą skuteczność gwarantują profesjonalne urządzenia znanych marek, a potwierdzają ją opinie klientów.

Zapraszamy do naszego serwisu GUMILAND MGMD Lubin!

Jak wygląda serwis klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych w GUMILAND MGMD Lubin?

Poddajemy kontroli i diagnozie cały układ A/C (ang. Air Conditioning). W ten sposób mamy pewność, że nie pominiemy najmniejszego szczegółu podczas serwisu. Nasi mechanicy zwracają również uwagę na szczelność układu, pomiar temperatury powietrza, diagnostykę elektroniczną, a także przegląd i wymianę filtra kabinowego.

Stawiamy na kompleksowość i wszechstronność. Właśnie dlatego podczas serwisu klimatyzacji w ciągnikach dbamy o:

 • kontrolę temperatury chłodzenia przed przeglądem,
 • osuszenie układu,
 • wprowadzenie czynnika UV, umożliwiającego lokalizację nieszczelności,
 • napełnienie lub całkowite wtłoczenie czynnika chłodzącego R-134a/R-1234yf, 
 • uzupełnienie oleju w układzie klimatyzacji,
 • kontrolę filtra kabinowego,
 • kontrolę temperatury chłodzenia przed przeglądem,
 • sprawdzenie zużycia paska klinowego,
 • podciśnieniowe sprawdzenie szczelności klimatyzacji,
 • końcowy pomiar ciśnień,
 • kontrolę temperatury chłodzenia po przeglądzie.


Jakiekolwiek pomiary wykonujemy po kilkunastu minutach od włączenia klimatyzacji. Taki zabieg ma na celu odpowiednie schłodzenie kanałów wentylacyjnych, gdyż sprawnie działająca klimatyzacja powinna wydmuchiwać powietrze o temperaturze od 5 do 8 stopni Celsjusza.

Dlaczego klimatyzacja nie działa?

Działanie klimatyzacji jest uzależnione w głównej mierze od ilości czynnika chłodzącego. Nie może być go ani zbyt dużo, ani zbyt mało.

 • Jeżeli jest go zbyt dużo, wzrasta ryzyko uszkodzenia sprężarki.
 • Jeżeli jest go zbyt mało, sprężarka pracuje nieefektywnie, ponieważ nie może osiągnąć optymalnej temperatury. W efekcie dochodzi do obciążenia silnika i większego zużycia paliwa.

Biorąc to pod uwagę, napełnianie i serwis klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych jest obowiązkowy, gdyż w ciągu roku bywa około 15% czynnika chłodzącego. Jego ilość zmniejsza się również w szczelnych i poprawnie działających układach A/C!

Ile trwa napełnianie klimatyzacji w ciężarówkach?

Czas trwania zależy od indywidualnych właściwości danego pojazdu oraz układu. Zazwyczaj jednak pełny serwis klimatyzacji i napełnianie klimatyzacji trwa około 3 godzin. Mechanicy naszego serwisu GUMILAND MGMD Lubin zapewniają sprawne wykonanie usługi, gdyż korzystają ze specjalistycznych urządzeń, do których podłączają układ A/C. Usuwa ono stary czynnik, sprawdza szczelność układu, a następnie – jeżeli wszystko działa właściwie – napełnia klimatyzację nowym czynnikiem i olejem.

Co ile wymieniać osuszacz?

Główną funkcją osuszacza jest pochłanianie wilgoci. Wymiana osuszacza powinna zatem odbywać się zawsze po każdym rozszczelnieniu i awarii sprężarki. W przypadku gdy klimatyzacji działa bez zarzutu, osuszacz należy wymieniać średnio, co 2 lub 3 lata. Jego stan powinni jednak oceniać przeszkoleni mechanicy, którzy będą w stanie wyciągnąć odpowiednie wnioski i podjąć ewentualne prace.

Porady dobrego mechanika

Jak często robić serwis klimatyzacji w ciągnikach ciężarowych?

Serwis klimatyzacji w ciężarówkach należy wykonywać co najmniej raz w roku. Wyjątkiem są naturalne wszelkie zdarzenia, wymagające częstszego działania. Przegląd klimatyzacji powinien odbywać się także po zakupie używanego pojazdu. Systematyczne serwisowanie klimatyzacji jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na wykrycie nieprawidłowości, w tym również: małą ilość czynnika chłodzącego lub brak oleju.

Warto wiedzieć, że korzystanie z klimatyzacji wtedy, gdy układ A/C jest niesprawny, może zakończyć się kosztowną i poważną awarię. 

Zapraszamy do GUMILAND MGMD Lubin przy ulicy Malachitowej 9 na skuteczny serwis klimatyzacji w ciężarówkach inaczej zwanych ciągnikami.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

MGMD Sp. z o.o.
NIP: 6922532694 KRS: 0000999490
ul. Malachitowa 9
59-300 Lubin (Dolny Śląsk)

Pn-Pt: 8.00 – 16.00
Sobota: 8.00 – 14.00