Wymiana i naprawa opon ciężarowych i przemysłowych

Wymiana i naprawa opon w samochodach ciężarowych

Sprawność opon w samochodzie ciężarowym przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. Regularna kontrola jest konieczna, aby wykryć ewentualne uszkodzenia i nieprawidłowości, a następnie szybko je rozwiązać. Wymiana i naprawa opon w Lubinie to idealne zadanie dla przeszkolonych mechaników w naszym serwisie GUMILAND Premio!

Naprawa opon w samochodach ciężarowych

Skuteczna naprawa opon w samochodach ciężarowych, wykonywana w serwisie GUMILAND Lubin, polega na:

 • naprawie wszystkich uszkodzonych elementów konstrukcji,
 • przywróceniu oponie szczelności,
 • wzmocnieniu osłabionego miejsca.

Prawidłowy przebieg prac składa się również z uszczelnienia kanału oraz uszczelnienia wewnętrznego, które najczęściej jest również wzmocnieniem (wkład naprawczy).

Naprawy opon w samochodach ciężarowych są najczęściej wykonywane w strefie szczytu opony. Niektóre przebicia „barku opony” (strefa o wielkości 40 mm, która jest położona przy krawędzi bieżnika) mogą natomiast zostać naprawione kołkiem jednoczęściowym, choć należy zastosować specjalistyczny wkład naprawczy.

W GUMILAND Lubin ocenimy również stan ogumienia, ponieważ każda opona ma ograniczoną liczbę napraw. W przypadku pojazdów ciężarowych wynosi ona cztery z zastrzeżeniem, iż naprawy nie mogą się na siebie nakładać, ani przebiegać na tej samej warstwie osnowy.

Gwarantujemy również usługi serwisu mobilnego!

Wymiana i naprawa opon w Lubinie

Regularna inspekcja opon ciężarowych pozwala na wcześniejsze wykrycie i naprawienie uszkodzonego ogumienia. To z kolei przekłada się na ogromne oszczędności czasowe i pieniężne! Nie można samodzielnie usuwać przedmiotów z opony. Takie zachowanie grozi wystrzałem! O konieczności naprawy decyduje przeszkolony mechanik, który potrafi określić, czy i w jaki sposób można ją wykonać.

Wymiana i naprawa opon w Lubinie w naszym serwisie, daje gwarancję, iż naprawione ogumienie będzie miało taką samą wytrzymałość jak opona nienaprawiana. Ponadto oferujemy również:

 • kompleksowy zakres usług serwisowych,
 • zaawansowane techniki renowacji,
 • wymianę opon na felgach stalowych i aluminiowych,
 • wymianę opon zamontowanych na kołach bliźniaczych i pojedynczych,
 • proszkowe wyważanie kół,
 • zaawansowane techniki renowacji.

Wymieniamy również opony w ciągnikach siodłowych, naczepach, autobusach, autokarach, wywrotkach, gruszkach i innych wozach specjalistycznych.

 

Porady dobrego mechanika

Jakie opony nie podlegają naprawie?

Niektóre uszkodzenia opony nie mogą zostać naprawione ze względu na bezpieczeństwo kierowcy. W tej grupie znajdują się uszkodzenia w postaci:

 • widocznej lub zniekształconej drutówki,
 • odklejonego bieżnika lub rozwarstwienie warstw opasania.

Co więcej, również uszkodzenie spowodowane działaniem substancji żrącej, powstałe wskutek niedopompowania i przekraczające granicę tolerancji, nie podlegają naprawie. W takiej sytuacji konieczna może okazać się wymiana opony w samochodzie ciężarowym.

Opony do samochodów ciężarowych

Jesteśmy autoryzowanym dealerem grupy GOODYEAR – renomowanego producenta opon ciężarowych, dostawczych i osobowych. Kierowcy mogą zatem zakupić profesjonalne ogumienie marki: Dębica, Sava, Continental, Goodyear oraz Dunlop, a także opony bieżnikowane dla samochodów ciężarowych.

W ofercie dostępne są setki modeli w różnorodnych rozmiarach i homologacjach. Zapewniamy ponadto fachowe doradztwo przy zakupie i serwisowaniu opon. Biorąc pod uwagę kilkunastoletnie doświadczenie w branży oraz tysiące zadowolonych klientów, nasze opony spełniają oczekiwania wszystkich kierowców!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

ul. Malachitowa 9
59-300 Lubin (Dolny Śląsk)

Pn-Pt: 8.00 – 16.00
Sobota: 8.00 – 14.00