Dynamiczne wyważanie kół z testem drogowym

Wyważanie kół z testem drogowym Lubin, Bolesławiec, Legnica, Głogów, Wrocław

Jako specjaliści z dziedziny ogumienia i mechaniki pojazdowej, wykonujemy w serwisie GUMILAND dynamiczne wyważanie kół z testem drogowym w Lubinie. Diagnozuje ono przyczynę wibracji kół, co znacznie ułatwia eliminację nieprawidłowości, a w konsekwencji bezpieczną podróż w dowolne miejsce! Wyważanie kół wykonujemy za pomocą specjalistycznego urządzenia diagnostycznego Hunter Road Force Elite, które umożliwia wykrycie i eliminację wibracji koła. O naszej skuteczności działania niech świadczy fakt, iż nie ma lepszej maszyny do wyważania opon! 

Dlaczego test drogowy jest konieczny?

Hunter Road Force Elite to wyważarka diagnostyczna, dzięki której można przeprowadzić test drogowy. Jest on kluczowy w określaniu przyczyn powstawania nadmiernych sił promieniowych, które są tworzone przez koła podczas jazdy. Niestety zwykłe wyważarki nie są w stanie wykryć tego problemu. Stąd właśnie nasze dynamiczne wyważanie kół w Lubinie jest wykonywane przy pomocy urządzenia Hunter Road Force Elite, które pozwala na próbę drogową i gwarantuje poprawną diagnozę!

Jak wygląda dynamiczne wyważanie kół z testem drogowym w Lubinie?

Urządzenie Hunter Road Force Elite wykorzystuje zaawansowane technologicznie systemy laserów i rolkę dociskową. W następstwie tego dochodzi do diagnozy przyczyn wibracji, które odczuwają kierowcy podczas jazdy samochodem. Nasze wyważanie kół z testem drogowym w Lubinie wskazuje punkt opony, który najbardziej różni się sprężystością od pozostałych. Co więcej, urządzenie obrazuje również najniżej położony punkt felgi.

Istotne jest, iż przedstawionego problemu nie można zobaczyć gołym okiem! Tym samym tylko dynamiczne wyważanie kół z testem drogowym jest w stanie wykryć ten defekt, a następnie go rozwiązać. Rozwikłanie tej usterki jest natomiast kluczowe w bezpiecznej i komfortowej jeździe.

Czym jest optymalizacja kół?

Optymalizacją nazywamy proces, dzięki któremu można całkowicie wyeliminować wibracje kół oraz uchronić się przed ściąganiem auta w jedną stroną podczas jazdy na wprost. Optymalizacja polega na właściwym skorygowaniu bicia i wibracji, generowanych przez poszczególne punkty felgi i opony, poprzez przesunięcie opony na feldze.

W serwisie GUMILAND Lubin zalecamy wyważanie z testem drogowym kompletu kół. W takiej sytuacji uzyskany wynik umożliwia określenie optymalnego rozmieszczenia kół w samochodzie. To z kolei prowadzi do komfortowej i bezpiecznej jazdy, gdyż wszelkie problemy z nadmiernym wahaniem sił promieniowych, ulegają rozwiązaniu!

Dynamiczne wyważanie kół a reklamacja opon

Rekomendujemy wyważanie kół z testem drogowym wszystkim kierowcom, którzy chcą sprawdzić, czy opony ich auta nadają się do reklamacji. Wszyscy producenci opon samochodowych korzystają bowiem z urządzeń Hunter Road Force Elite podczas rozpatrywania reklamacji. W naszym serwisie samochodowym GUMILAND MGMD Lubin jesteśmy zatem w stanie dać jasną i klarowną odpowiedź klientom przed zgłoszeniem reklamacji do producenta!

Dzięki profesjonalnej wyważarce diagnostycznej, w kilka minut jesteśmy w stanie określić, czy opony nadają się do reklamacji, czy raczej wymagają właściwego montażu, poprzedzonego optymalizacją i wyważaniem kół z testem drogowym. Co więcej, na życzenie klientów w kilkadziesiąt minut wyeliminujemy niepożądane wibracje kół i ściąganie auta w jedną stronę! W rezultacie rozwiązujemy problemy kierowców i chronimy ich przed stratą czasu oraz pieniędzy, związaną z demontażem opon czy ich wysyłką do producenta. Jeśli poszukujesz pokrowców na meble na Ukrainie (купить чехлы для мебели в украине), zalecamy dokładne zbadanie ofert dostępnych na rynku, aby znaleźć odpowiednie produkty dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Kiedy jeszcze warto wykonać dynamiczne wyważanie kół w Lubinie?

W serwisie samochodowym GUMILAND MGMD bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo wszystkich kierowców. Stąd zalecamy wyważanie dynamiczne kół w Lubinie przy użyciu Hunter Road Force Elite również wtedy, gdy:

  • dochodzi do permanentnego niedoważenia kół – test drogowy redukuje bicie opon i wskazuje na ewentualne wady fabryczne, pozwalające na udaną reklamację u producenta;
  • samochody są wyposażone w felgi aluminiowe o dużej średnicy z szerokimi, niskoprofilowymi oponami – wyważanie kół z testem drogowym pozwala w takiej sytuacji uzyskać pełny komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy z większą prędkością;
  • auto posiada twarde zawieszenie – w takim przypadku jakiekolwiek wibracje są niezwykle spotęgowane i nieprzyjemnie odczuwalne dla kierowcy, dlatego podczas montażu nowych opon rekomendujemy wyważanie kół z testem drogowym wraz z ewentualną optymalizacją.

Wyważanie kół z testem drogowym Lubin, Legnica, Bolesławiec, Głogów i Wrocław

Należy zauważyć, że profesjonalna i skuteczna profilaktyka znacząco oszczędza czas oraz pieniądze. W naszym serwisie świadczymy dynamiczne wyważanie kół, które chroni kierowców z Lubina, Legnicy, Bolesławca, Głogowa, Wrocławia i innych miejscowości przed poważnymi awariami oraz niebezpiecznymi sytuacjami na drodze!

Zapraszamy do serwisu GUMILAND MGMD przy ulicy Malachitowej 9 w Lubinie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

MGMD Sp. z o.o.
NIP: 6922532694 KRS: 0000999490
ul. Malachitowa 9
59-300 Lubin (Dolny Śląsk)

Pn-Pt: 8.00 – 16.00
Sobota: 8.00 – 14.00