Naprawa zawieszenia

Naprawa zawieszenia i wymiana amortyzatorów

Bezpieczeństwo kierowców zależy od jakości zawieszenia w pojeździe. Jest to jeden z najważniejszych, ale również najbardziej zaniedbywanych układów w samochodach osobowych. W serwisie GUMILAND zajmujemy się naprawą zawieszenia w Lubinie, która uwzględnia m.in.: wymianę amortyzatorów, wahaczy, końcówek drążków skrętnych, łożysk i sworzni. Co więcej, w naszym serwisie samochodowym zainteresowani kierowcy mogą zakupić wszystkie niezbędne części, które zostały wyprodukowane przez renomowanych producentów.

W GUMILAND Lubin przedłużamy żywotność pojazdu i zwiększamy bezpieczeństwo na drodze!

Dlaczego naprawa zawieszenia jest tak ważna?

Zawieszenie łączy koła z pozostałymi elementami w pojeździe. Stanowi część podwozia, przez co można je uznać za fundament samochodu, od którego zależy jego sprawność. Nic więc dziwnego, że kondycja zawieszenia wpływa na:

  • przyczepność opon do nawierzchni,
  • prowadzenie pojazdu w różnych warunkach pogodowych,
  • docisk kół do jezdni w przypadku awaryjnego hamowania,
  • prowadzenie pojazdu w zakrętach,
  • utrzymanie właściwego toru jazdy.

Im gorszy stan zawieszenia samochodu osobowego, tym bardziej rośnie ryzyko wypadnięcia z drogi i stworzenia kolizji. Naprawa zawieszenia czy wymiana amortyzatorów jest więc ochroną dla wszystkich uczestników ruchu drogowego przed utratą zdrowia i życia!

Na czym polega naprawa zawieszenia w Lubinie

W serwisie GUMILAND wykonujemy kompleksowe naprawy zawieszenia w Lubinie, dbając o wszystkie detale. Podczas prowadzonych prac, korzystamy z części i narzędzi od zaufanych producentów. W ten sposób kierowcy mają pewność, że ich pojazdy otrzymają rzetelny przegląd i serwis wraz z niezbędnymi naprawami.

Wszelkie usterki są szybko i poprawnie diagnozowane, a następnie usuwane. Przed rozpoczęciem pracy, klienci otrzymują ostateczny zakres i koszt naprawy, a także szansę na wynajęcie auta zastępczego. Proces naprawy jest natomiast bieżąco monitorowany, a wszelkie decyzje są konsultowane z klientem.

Porady dobrego mechanika

Kiedy wymiana amortyzatorów?

Eksploatowanie samochodu sprawia, że poszczególne części zawieszenia ulegają zużyciu. Nie inaczej jest z amortyzatorami, których stopień eksploatacji jest uzależniony od stylu jazdy, jakości dróg czy stanu pozostałych elementów zawieszenia. Trudno więc – bez diagnozy mechaników – ocenić, kiedy powinna nastąpić wymiana amortyzatorów. Można jednak przyjąć szacunkową wartość, iż w samochodach, poruszających się po polskich i europejskich drogach, amortyzatory powinny działać prawidłowo przez około 60 000 – 80 000 km. Biorąc jednak pod uwagę, jak ważne są one dla bezpieczeństwa jazdy, kontrola amortyzatorów powinna odbywać się, co około 20 000 km.

Objawy zużytych amortyzatorów

Naprawa zawieszenia w Lubinie – w naszym wykonaniu – zawsze uwzględnia szczegółową kontrolę i ewentualną wymianę amortyzatorów. Do wymiany kwalifikują się bez wątpienia te amortyzatory, które mają wyciek, uszkodzenia mechaniczne, wybite tuleje gumowe lub skorodowane tłoczysko. Innymi – mniej mechanicznymi – objawami zużytych amortyzatorów są natomiast m.in.:

  • nadmierne przechylanie się auta na boki podczas skręcania,
  • znoszenia auta na boki podczas jazdy po małych nierównościach,
  • dłuższa droga hamowania,
  • nierównomierne zużycie opon,
  • częstsze wpadanie w poślizg na mokrej jezdni.

W GUMILAND Lubin skutecznie i rzetelnie ocenimy stan amortyzatorów i całego zawieszenia w Twoim samochodzie!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

ul. Malachitowa 9
59-300 Lubin (Dolny Śląsk)

Pn-Pt: 8.00 – 16.00
Sobota: 8.00 – 14.00