Odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękiem

Odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękiem

Odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękiem

Zapewniamy kompleksowe odgrzybianie klimatyzacji w Lubinie wraz z pełną diagnostyką! Korzystamy z urządzeń najnowszej generacji, dzięki którym odgrzybiamy i czyścimy klimatyzację w dowolnych pojazdach. W rezultacie dajemy ulgę podczas upałów, przyjemne ciepło w chłodne dni oraz przede wszystkim zdrowe powietrze dla kierowców i pasażerów. W ten sposób przy ulicy Malachitowej 9 w Lubinie, czeka na naszych klientów pomoc, która rozwiąże ich problemy.

GUMILAND Lubin: kompleksowa kontrola klimatyzacji

Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji w Lubinie staje się niezwykle proste, dzięki wsparciu naszych mechaników z serwisu GUMILAND. Ich wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt jest gwarancją sprawnej klimatyzacji, która chroni zdrowie i zapewnia czyste, świeże powietrze. Pamiętaj, że choć samodzielnie nie możesz zmienić zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz, to jednak masz wpływ, czym oddychasz wewnątrz auta.

Umów się na wizytę i spraw, aby każda podróż była przyjemnością!

Zapraszamy!

Porady dobrego mechanika

Jak często odgrzybiać klimatyzację?

Odgrzybianie klimatyzacji powinno odbywać się dwa razy w roku, ale minimum wynosi co 12 miesięcy. Alergicy natomiast powinni odgrzybiać klimatyzację od 3 do 4 razy w roku. Musimy pamiętać, aby odgrzybianiu klimatyzacji towarzyszyła również wymiana filtra kabinowego. Wiosną najlepiej zastosować filtr z węglem aktywnym, natomiast na jesień filtr zwykły. Takie rozwiązanie ma uzasadnienie w dużej ilości wilgoci, która znajduje w powietrzu podczas jesieni i zimy.

Na to, jak często odgrzybiać klimatyzację, wpływa również rozwój niebezpiecznych kultur bakterii. Ponadto obowiązek czyszczenia zachodzi również po zakupie używanego auta oraz podczas wydobywania się brzydkiego zapachu z układu A/C.

Na czym polega odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękiem?

W GUMILAND Lubin wykonujemy odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękami, które polega na użyciu specjalnego środka grzybobójczego. Za jego pomocą wtłaczamy do wnętrza instalacji substancję czynną, która dezynfekuje i skutecznie odgrzybia układ A/C i oczyszcza wnętrze między innymi z zapachu dymu tytoniowego, zapachu zwierząt oraz pozostałych.

Dlaczego śmierdzi z klimatyzacji?

Nieprzyjemne zapachy (najczęściej te, przypominające pleśń), wydobywające się z klimatyzacji, są podyktowane rozwojem niebezpiecznych kultur bakterii. Ich występowaniu sprzyja natomiast wilgoć. Bakterie te są z kolei zagrażające zdrowiu i życiu, gdyż mogą prowadzić do schorzenia, nazwanego Legionellozą.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

ul. Malachitowa 9
59-300 Lubin (Dolny Śląsk)

Pn-Pt: 8.00 – 16.00
Sobota: 8.00 – 14.00