opony osobowe

Opony osobowe

Dobór ogumienia i wymiana opon

Dajemy szansę na perfekcyjny dobór ogumienia i wymianę opon w Lubinie! W serwisie GUMILAND świadczymy kompleksowe usługi, dzięki którym rozwiązujemy problemy naszych klientów. O tym, jak ważne jest ogumienie w samochodach, świadczy fakt, iż stanowią one jedyny punkt styku pojazdu z nawierzchnią. Jesteśmy autoryzowanym dealerem grupy BestDrive Continental, dlatego zapewniamy najwyższej jakości ogumienie do pojazdów osobowych, ciężarowych, dostawczych i innych. Zadbaj o opony z naszą wulkanizacją w Lubinie, zanim będzie za późno!

Wybierając ogumienie w GUMILAND Lubin, zyskujesz:

 • wymianę opon,
 • naprawę opon,
 • dobór ogumienia przez wykwalifikowanych mechaników,
 • pompowanie kół azotem,
 • wyważanie kół,
 • wyważanie kół z testem drogowym (wyważanie dynamiczne)
 • serwis opon i wulkanizację opon na zimno
 • przechowywanie opon w specjalistycznych magazynach o idealnych warunkach,
 • możliwość zakupu nowych opon letnich, zimowych lub przejściowych.

Jeszcze dziś umów się na wizytę w naszym serwisie!

Na czym polega profesjonalna wymiana opon w Lubinie?

Wymiana opon w Lubinie przy ulicy Malachitowej 9 wiąże się z kompleksowym przeglądem auta i sprawdzeniem jakości obecnych opon, felg, zawieszenia i układu hamulcowego. Bierzemy pod uwagę zarówno parametry techniczne, jak i typ pojazdu oraz oczekiwania kierowcy. Co ciekawe, kiedy mechanicy będą przygotowywać Twój pojazd do bezpiecznej i komfortowej podróży, Ty – w tym samym czasie – możesz napić się kawy lub herbaty w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Nowe opony w Lubinie: różne rodzaje i marki!

Na zainteresowanych klientów czeka ogumienie dowolnego typu, charakteryzujące się różnym przedziałem cenowym. Jako autoryzowany dealer grupy BestDrive Continental, oferujemy nowe opony w Lubinie od renomowanych marek:

 • Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, Dębica,
 • Continental, Uniroyal, Barum, Viking,
 • Bridgestone, Firestone, Lassa, Dayton,
 • Michelin, Kleber,
 • Pirelli,
 • Hankook i inne.

Ogumienie jest dostępne w wersji letniej, zimowej lub całorocznej. Ponadto, gwarantujemy modele opon w różnorodnych rozmiarach i homologacjach, a także profesjonalne doradztwo podczas zakupów.

Wulkanizacja w Lubinie: jak naprawiamy opony?

Jeżeli naprawa opony jest możliwa, rozpoczynamy pracę od przeprowadzenia skrupulatnej diagnostyki. Wykwalifikowani mechanicy korzystają z nowoczesnych narzędzi, dzięki którym ogumienie odzyskuje pierwotne właściwości i funkcjonalność.

Porady dobrego mechanika

Kiedy nie można naprawić opony?

Uszkodzenia opony można podzielić na dwie grupy w zależności od miejsca ich występowania:

 • bok,
 • czoło bieżnika.

W pierwszej grupie znajdują się wszystkie wybrzuszenia, nacięcia i pęknięcia na ścianie bocznej opony. Najczęściej powstają one w wyniku mocnego uderzenia kołem w ostrą krawędź. Ten typ uszkodzeń zazwyczaj nie podlega naprawie, nawet jeśli opony posiadają niskie indeksy prędkości.

W drugiej grupie znajdują się przede wszystkim przebicia czoła opony, wynikające z najechania i wbicia się w bieżnik ostrego przedmiotu. Naprawa opony w tym przypadku jest możliwa, ale tylko wtedy, gdy średnica dziury nie przekracza 5 mm i nie znajduje się przy skraju bieżnika.

Kiedy można naprawić oponę?

Nasza wulkanizacja w Lubinie wykonuje naprawę opon, która przebiega pod dyktando bezpieczeństwa kierowców. Tym samym zaczynamy od oceny stopnia i rodzaju uszkodzenia. Ogólna zasada mówi natomiast, że opona w samochodzie nadaje się do naprawy, jeśli:

 • nie jechałeś na niej, gdy zeszło z niej powietrze,
 • uszkodzenie dotyczy tylko części bieżnika, a jego wielkość nie przekracza ¼,

Ostateczna ocena jest jednak możliwa dopiero po demontażu opony z felgi i wnikliwej diagnozie, gdyż istnieją uszkodzenia z pozoru niegroźne, które dyskwalifikują ogumienie z dalszej eksploatacji.

Czym jest pompowanie kół azotem?

Azot to gaz wykorzystywany w pompowaniu kół, ponieważ charakteryzuje się znikomą wrażliwością na zmiany temperatury. Pompowanie kół azotem chroni więc opony przed zbyt niskim lub zbyt wysokim ciśnieniem, które wpływa negatywnie na zużycie ogumienia, prowadzenie auta i zachowanie pojazdu w trudnych warunkach.

Wykonujemy pompowanie kół azotem, chroniąc w ten sposób ogumienie przed zmianami temperatury w okresie jesienno-zimowym oraz wiosenno-letnim. W tym celu wykorzystujemy specjalną aparaturę, która nie tylko wtłacza czysty azot, ale również wyciąga dotychczasowe powietrze z kół! Jest to niezwykle istotny szczegół, ponieważ tylko taka metoda daje pożądane efekty.

Opony w Lubinie czekają na Ciebie przy ulicy Malachitowej 9!

Jesteśmy rodzinną firmą, która uwielbia patrzeć na zadowolenie i satysfakcję kierowców. Możesz być więc pewien, że uzyskasz od nas rzetelną i skuteczną pomoc w zakresie ogumienia, dzięki której zapewnisz sobie i innym pełne bezpieczeństwo na drodze.

Spotkajmy się w Lubinie przy ulicy Malachitowej 9!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

MGMD Sp. z o.o.
NIP: 6922532694 KRS: 0000999490
ul. Malachitowa 9
59-300 Lubin (Dolny Śląsk)

Pn-Pt: 8.00 – 16.00
Sobota: 8.00 – 14.00