Programowanie czujników TPMS

Montaż i programowanie czujników TPMS

Nie wystarczy posiadać auto z czujnikami TPMS, aby uchronić samochód przed spadkiem ciśnienia w oponach. Należy je jeszcze odpowiednio zaprogramować, dostosowując do parametrów danego pojazdu! W GUMILAND Lubin posługujemy się specjalistycznymi czytnikami czujników, które pozwalają nam dobrać indywidualne rozwiązanie do konkretnego modelu pojazdu. W ten sposób proponujemy programowanie czujników TPMS, które skutecznie kontrolują ciśnienie w oponach.

Czym są czujniki TPMS?

TPMS (ang. Tire Pressure Measurement System) to system odpowiedzialny za kontrolę ciśnienia w oponach samochodu. Informuje on kierowcę o spadku ciśnienia w oponach poprzez kontrolkę na desce rozdzielczej. Wyróżnia się dwa rodzaje systemu TPMS, choć najczęściej spotykanym jest system bezpośredni.

Mierzy on ciśnienie przy pomocy czujnika zamontowanego w feldze, dostarczając niezwykle dokładny pomiar – oddzielny dla każdego koła. Czujnik TPMS musi być odpowiednio zaprogramowany, aby auto wykrywało czujnik, rozpoznawało go i mogło określić jego położenie na osiach. Każdy czujnik komunikuje się natomiast drogą radiową z jednostką centralną układu umieszczoną w aucie.

Przedstawiony proces nazywa się parowaniem czujników.

Montaż i programowanie czujników TPMS

Wykwalifikowani mechanicy GUMILAND Lubin oferują kompleksowy montaż czujników TPMS.

  • Czujniki systemu TPMS są profesjonalnie montowane na feldze.
  • Podczas montażu opon są natomiast wykorzystywane procedury, które eliminują ryzyko uszkodzenia czujników.
  • Koła są wyważane i pompowane do momentu uzyskania odpowiedniego ciśnienia, zgodnego z zalecaniami producenta auta.
  • Czujniki TPMS są parowane z komputerem auta podczas procedury serwisowej.

Przegląd systemu TPMS jest konieczny podczas zakupu nowych felg, ponieważ nie wszystkie są dostosowane do montażu czujników ciśnienia. Wyjątkiem są felgi, zakupione w naszym serwisie GUMILAND Lubin, gdzie wszystkie modele – zarówno stalowe, jak i aluminiowe – są kompatybilne z czujnikami ciśnienia, także dostępnymi w ofercie serwisu.

Na kierowców czekają certyfikowani i wykwalifikowani mechanicy, którzy przeszli liczne szkolenia z montażu i obsługi systemu TPMS. Stanowi to gwarancję perfekcyjnego montażu, parowania i konfiguracji systemu. Oferujemy również bezpłatne programowanie czujników TPMS w przypadku zakupu kompletnego zestawu!

Czujniki ciśnienia TPMS we wszystkich autach!

Unijne przepisy mówią jasno, iż auta wyprodukowane po 1 listopada 2014 roku i sprzedawane na terenie Unii Europejskiej, muszą posiadać system TPMS. Nie czekaj zatem, tylko jeszcze dziś umów się na wizytę w serwisie GUMILAND Lubin przy ulicy Malachitowej 9, gdzie sprawimy, że otrzymasz sprawny i skuteczny system kontroli ciśnienia w oponach!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

ul. Malachitowa 9
59-300 Lubin (Dolny Śląsk)

Pn-Pt: 8.00 – 16.00
Sobota: 8.00 – 14.00